WAŻNE

zaczytani.pl

zaczytani 1zaczytani 2Dzięki zaangażowaniu pani Moniki Czerep i akcji zaczytani.pl nasza biblioteka wzbogaciła się o kolejne książki. Wkrótce będą one dostępne na półkach. Przy tak zróżnicowanej ofercie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. ZAPRASZAMY !!!

Uczniowie polecają

uczniowie polecajaW trakcie zajęć bibliotecznych uczniowie klasy VIIA stworzyli listę książek wartych przeczytania. Włożyli wiele wysiłku w sposób jej zaprezentowania. Efekty pracy możemy zobaczyć na tablicy przed biblioteką.

 

 

 

Klasa II w świecie emocji

Wizyta uczniów klasy II w Bibliotece Pedagogicznej była bardzo owocna. Poprzez udział w ciekawych zajęciach nasi wychowankowie zostali wprowadzeni w świat EMOCJI. Uczyliśmy się jak je rozpoznawać oraz nad nimi panować. Oprócz nowej wiedzy i umiejętności uczniowie zabrali ze sobą „drzewko” integrujące cały zespół.

BOOKCROSSING w naszej szkole


bookcrossing 1Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Akcja polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa.

(zaczerpnięte z BOOKCROSSING POLSKA)

Nasz biblioteka włączyła się do akcji UWALNIANIA KSIĄŻEK. Na korytarzu przed biblioteką stanął regał na książki. Każdy może podejść, wziąć z półki książkę i ją przeczytać. Zachęcamy również do dokładania swoich książek.
Po przeczytaniu nie zapomnij odłożyć książkę na miejsce. Umożliwi to przeczytanie jej przez kogoś innego.
WEŹ --> PRZECZYTAJ --> ODŁÓŻ NA MIEJSCE

Międzynarodowy Dzień Bajki

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Bajki.

Z tej okazji ogłaszamy dla miłośników bajkowych postaci konkurs