WAŻNE

Międzynarodowy Dzień Bajki

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Bajki.

Z tej okazji ogłaszamy dla miłośników bajkowych postaci konkurs

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek z okazji OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA gościliśmy w naszej szkole pana leśniczego. Pan Kazimierz Załęski opowiedział uczniom o swojej pracy oraz przeczytał fragment z książki Renaty Piątkowskiej „Gang słodziaków”.

Bawiliśmy się wspólnie konstruując papierową lornetkę i rozwiązując zagadki dotyczące leśnych zwierząt. Spotkanie podsumowaliśmy tworząc zbiór zasad przyjaciela leśnych zwierząt.


 

I Wojewódzki Konkurs Na Prezentację Multimedialną Promującą Książkę PRZECZYTAŁEM - POLECAM

GiżyckIE dzieci i młodzież z terenu województwa warmińsko - mazurskiego wraz ze swoimi opiekunami oraz organizatorami – Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym, spotkali się na I Wojewódzkim Konkursie Na Prezentację Multimedialną Promującą Książkę PRZECZYTAŁEM - POLECAM! Wybór daty nie był przypadkiem, gdyż właśnie tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Przybyli do nas uczestnicy z Ełk, Ostródy i Węgorzewa. Oczywiście nie zabrakło reprezentantów naszej placówki. W sumie Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy gościł w murach Biblioteki Pedagogicznej ok. 32 osoby (uczestnicy, opiekunowie, jury, organizatorzy).
Uczestnicy pełni emocji przedstawili wszystkim zebranym przygotowane przez siebie prezentacje promujące ulubione książki. Podczas przerwy i poczęstunku, przygotowanego przez uczniów klasy Przysposabiającej do pracy, nawiązywały się nowe relacje pomiędzy i opiekunami.
Powołane jury wyłoniło laureatów w dwóch grupach wiekowych: szkole podstawowej kl. I-VI oraz szkole podstawowej kl. VII, gimnazjum i szkole branżowej. Przyznano po trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Żaden uczestnik spotkania nie odchodził z pustymi rękoma. Wszystkim zostały rozdane dyplomy/podziękowania okolicznościowe i prezenty.
Atrakcyjne multimedialne nagrody dla uczestników zostały zakupione dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Giżycko w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „SZANSA” i SOSW w Giżycku zadania publicznego „Przeczytałem – Polecam!”
Do zobaczenia za rok.


 

Dzień kropki

W tym roku po praz pierwszy w nasze szkole uczciliśmy ŚWIĘTO KROPKI promujące kreatywności, możliwość pokonywania swoich ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły.

Na zajęciach bibliotecznych poznaliśmy historię pewnej kropki z książki „Naciśnij mnie” Herve Tulleta. Interaktywny i kreatywny sposób czytania zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy i nauki.

Przekonaliśmy się jak ważną rolę pełni kropka poznając alfabet Braille'a i podejmując próby „zakodowania” swoich imion.

Uczniowie przez cały tydzień tworzyli i prezentowali swoje talenty. W wyniku tych działań powstało DRZEWO TALENTÓW oraz WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH.