WAŻNE

CAŁA NAPRZÓD, KU NOWEJ PRZYGODZIE…
   23 października w Miejskiej Bazie Sportów Wodnych ster przejął pan Ambroży Kleks wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym im. Jana Brzechwy z Giżycka. Razem z nimi w podróż po bajkowych krainach wyruszyli uczestnicy XVI Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „Sztuka Słowa”. Tegoroczny konkurs zgromadził wielu odbiorców. Przyjechali do nas uczniowie z Gołdapi, Węgorzewa, Szczytna, Gawlik Wielkich, Staświn oraz trzy ekipy z Giżycka: SP nr 1, SP nr 3 i SOSW. Gościem honorowym był burmistrz miasta – pan Wojciech Iwaszkiewicz.

   Celem tegorocznego spotkania było m.in. rozbudzanie zainteresowania czytelnictwem wśród dzieci i młodzieży, propagowanie czystości języka polskiego, jak i poznanie walorów turystycznych Ziemi Giżyckiej oraz integracja uczniów szkół

   Na gości czekało wiele atrakcji: zwiedzanie Bazy, pokaz żeglarstwa, poczęstunek oraz krótki rejs po Niegocinie.
Każdy z uczniów przygotował wybrany fragment z książki Jana Brzechwy „Podróże Pana Kleksa”. Komisja nie miała łatwego zadania. Poziom był bardzo wyrównany. Po burzliwych naradach wyłoniono laureatów w obu kategoriach wiekowych. W grupie młodszej wyróżnienia dostali: Piotr Rybakiewicz oraz Dawid Rybaczek, obaj z SP 7. Na podium uplasowali się: Alicja Dudzik z Węgorzewa (III miejsce,) Krystian Rakowski z SP Staświny (II miejsce) i Wojciech Fidura (I miejsce) ze Szczytna. W grupie starszej przyznano wyróżnienia Ewelinie Jakubiak z SOSW Giżycko i Karolinie Śliwa z Węgorzewa. Zaś niepokonany okazał się uczeń SOSW Giżycko – Maciej Makowski (I miejsce), za nim Paweł Werkowski z Węgorzewa (II miejsce) i Dominika Ołów z Gołdapi (III miejsce). 

   Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za swoją ciężką pracę. Nikt nie opuścił gościnnych murów Bazy z pustymi rękami. Nagrody zostały zakupione w ramach realizacji zadania publicznego „Sztuka Słowa” sfinansowanego przez Gminę Miejską Giżycko i Stowarzyszenie „SZANSA” przy udziale Giżyckiej Grupy Regatowej i Wydziału Promocji Urzędu Miasta.

   Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w organizację i przedbieg konkursu. Uśmiech dzieci i młodzieży niepełnosprawnej jest dla nas wszystkich największą nagrodą.
Dziękujemy!

1   2   3   4