WAŻNE

 

X Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania "SZTUKA SŁOWA" - Ja i moja książka

 

"Książka... - to dla wielu milionów czytelników dowiedzenie się prawdy o sobie, znalezienie wyrazu dla własnych tęsknot, pragnień, ideałów."

 

 

Dnia 21 maja 2014r. nasza placówka była organizatorem X Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „Sztuka Słowa".

 

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół specjalnych z terenu naszego województwa.

 

Tegoroczną myślą przewodnią było zwrócenie uwagi na indywidualność i niepowtarzalność naszych uczniów, na wyzwolenie tego co w nich jest najlepsze. Był on swoistą autoprezentacja uczestników. Poprzez literaturę mieli okazję zaprezentować swoje „JA". Każdy z uczestników dostał możliwość przedstawienia fragmentu swojej ulubionej książki.

 

W przerwie nie zabrakło czegoś dla ciała i ducha.

 

Czas oczekiwania na werdykt jury upłynął pod hasłem twórczej aktywności. Wspólnie stworzyliśmy karty do książki artystycznej, ukazującą uczestników i wybraną przez nich literaturę. Po spotkaniu pozostała niepowtarzalna pamiątka, będzie można ją oglądać w szkolnej bibliotece.

 

W przerwie zmagań konkursowych goście zostali również zaproszeni na przygotowany poczęstunek.

 

Była także okazja do lepszego poznania się i spędzenia wspólnie czasu z szerszym gronem społeczności placówki. Wykorzystując urocze możliwości goszczącego nas Ośrodka Sportów Wodnych "Zofiówka" w Rynie po konkursie wszyscy spotkali się na wspólnej zabawie i prawdziwie biwakowym posiłku.

 

Wszyscy bawili się dobrze. Nikomu nie chciało wracać się do domu.

 

Mimo, iż jury musiała wytypować osoby do nagrody, nikt nie czuł się przegrany. Każdy z uczestników odjechał z dobrymi wrażeniami i drobna pamiątką.

 

W konkursie udział wzięło 24 uczestników z 6 placówek z terenu województwa warmińsko –mazurskiego: z Kętrzyna, Szczytna, Gołdapi, Łupek, Węgorzewa oraz oczywiście z Giżycka.

 

W jury zasiadły Panie: Bożenna Oleksiak – dyrektor GOK w Wilkasach, Bożena Giedziuszewicz – dyrektor PP-P w Giżycku, Anna Kowalewska – nauczyciel SOSW w Węgorzewie, Elżbieta Grzymała - nauczyciel SOSW w Giżycku i Ewa Snadecka–Pstrak – logopeda SOSW w Giżycku.

 

Jury nie miało łatwego zadania. Jednak po burzliwej naradzie wyłoniono zwycięzców w obu kategoriach.

 

W grupie młodszej (szkoła podstawowa) wyróżnieni zostali – Karol Drożyner z Giżycka, Angelika Sieraniewicz z Gołdapi i Justyna Sieraniewicz również z Gołdapi, III miejsce przypadło – Kamilowi Kasperowiczowi z Giżycka, II – Karolinie Śliwa z Węgorzewa, zaś laury zwycięstwa (I miejsce) powędrowały do Weroniki Rutkowskiej z Węgorzewa.

 

W grupie starszej (gimnazjum i szkoła podstawowa) wyróżnienia powędrowały do Huberta Bolsewicza z Giżycka, Jakuba Drężek ze Szczytna i Klaudii Potyraj z Łupek, na III miejscu uklasyfikowała się Ewa Świderska z Łupek, na II - Kacper Sieruta ze Szczytna, zaś I miejsce zajęła uczennica naszego Ośrodka – Żaneta Naprawska z Giżycka.

 

Organizację konkursu wspomogło Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób O Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „SZANSA" w Giżycku

 

Koordynatorem i organizatorem konkursu była p. Marzena Orłowska, nauczyciel – bibliotekarz oraz– wychowawca klasy przysposabiającej do pracy. Jednak bez pomocy i dużego zaangażowania większej grupy nauczycieli (p.M.Pouch, p.M.Jankowska – Lichacz, p.D.Wasilewska, p.W.Pacześniak), uczniów i pracowników SOSW nie udałoby się go tak sprawnie przeprowadzić.