WAŻNE

Zakończenie roku szkolnego

"To już jest koniec, możemy już iść. Jesteśmy wolni, możemy już iść!"


Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2022/2023 zakończony!


23 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzień zakończenia roku to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. Wolny czas pozwala na relaks, odpoczynek i rozwijanie swoich zainteresowań, a także wakacyjne wyjazdy. Uczniowie naszej szkoły w czasie uroczystego apelu odebrali świadectwa, nagrody za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe.

Absolwenci przywołali miłe wspomnienia.

Pożegnaliśmy również Panią Iwonkę - pedagog. Nie zabrakło też uśmiechów, łez wzruszenia i smutku.
Dziękujemy wszystkim: Wam, Kochani Uczniowie, Wam, Drodzy Rodzice i Wam, Współtowarzysze doli i niedoli - nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi za to, że przeżyliśmy ten rok RAZEM.

Naszym Absolwentom życzymy właściwych wyborów i wielu sukcesów na nowej drodze edukacyjnej i zawodowej.
A nam pozostałym członkom społeczności szkolnej udanych, słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
Tak więc, zaczynamy okres niecierpliwie oczekiwanego wypoczynku.


 

Teatr SpecGrupa

Teatr SpecGrupa nie próżnuje, przedstawienie pt." Księżniczka na ziarnku grochu" w szkole prezentuje. Jak wypadło, oceńcie sami, wszak jesteśmy aktorami - amatorami...


 

Pożegnanie absolwentów

"Przyjdzie taka chwila, gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło. To właśnie będzie początek"


W dniu 21.06.2023 r. odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów klas SPdP: Kamili Jagaczewskiej, Magdy Oktaby, Sandry Lotkowskiej, Piotra Branta, Damiana Święszkowskiego oraz Teofila Sienkiewicza.
Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali poczęstunek i oprawę muzyczną. Były tańce, rozmowy, wspomnienia ...
Wszyscy świetnie się bawili.


 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

Ostatnie zadanie za nami. To był bardzo udany rok. Poznaliśmy nietypowe techniki graficzne, rozwineliśmy swoje umiejętności a przy tym świetne się bawiliśmy. Z pewnością to nie koniec przygody z plastyką.
#kreatywnepraceplastyczne


 

III Popołudniowe Spotkanie z Poezją

Dnia 15 czerwca 2023 r. odbyło się w naszej szkole III Popołudniowe Spotkanie z Poezją, realizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Poezja łączy pokolenia”.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie SOSW w Giżycku, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Celem przedsięwzięcia było promowanie czytelnictwa wysokiego, a także rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz szerzenie świadomości obcowania z kulturą w życiu codziennym. W trakcie realizacji spotkania uczestnicy obu wspólnie przygotowywali się do zbliżających się, wielkimi krokami, wakacji. Nic zatem dziwnego, że posiedzenie szybko przybrało nieco frywolny charakter. W trakcie wspólnych działań, uczniowie pokonywali bariery komunikacyjne i dydaktyczne, podnieśli poziom samooceny, rozwinęli zainteresowania. Było cudownie!
Wszystkim życzymy udanych, pełnych wrażeń wakacji!


 

Spartakiada na Litwie

2 czerwca młodzież naszej szkoły
w składzie:
Damian Matusiewicz
Jakub Zawiski
Krystian Grygojć
Jakub Kitowicz
wzięła udział w spartakiadzie, która odbyła się w mieście Alytus na Litwie. To był dzień pełen emocji, rywalizacji i nowych doświadczeń.