WAŻNE

Szkolny Konkur Profilaktyczny "Misja Profilaktyka - Alkohol"

19 maja 2026 r. odbył się Szkolny Konkurs Profilaktyczny „Misja Profilaktyka – Alkohol” w formie gry „Milionerzy”. W rywalizacji udział wzięli przedstawiciele klas: 6, 7a, 7b oraz 8. Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą, a aby wyłonić zwycięzców, konieczne było przeprowadzenie rundy dodatkowej z pytaniami od komisji konkursowej.
Ostatecznie:
 I miejsce – klasa 6
 II miejsce – klasa 8
 III miejsce ex aequo – klasy 7a i 7b
Nagrodami były bony na  pizzę. Dziękujemy komisji konkursowej za wsparcie i obiektywną ocenę uczestników, a wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy, zaangażowania i wspaniałej rywalizacji. Teraz przed nami konkurs wojewódzki – będzie się działo!
Serdeczne podziękowania kierujemy do Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku za wsparcie finansowe konkursu oraz ufundowanie nagród dla uczestników.
 
 

III Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne w Olsztynie

MAMY NAJLEPSZYCH LEKKOATLETÓW WŚRÓD SPECJALNYCH OŚRODKÓW SZKOLNO - WYCHOWAWCZYCH W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO - MAZURSKIM!
Z ogromną dumą informujemy, że 19 maja 2026 r. nasi uczniowie wzięli udział w III Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych w Olsztynie. Wydarzenie, które zgromadziło najlepszych młodych sportowców ze specjalnych ośrodków z całego województwa warmińsko-mazurskiego.
Był to dzień pełen emocji, sportowej rywalizacji i niezwykłej determinacji. Nasi zawodnicy pokazali ogromne serce do walki, zaangażowanie i prawdziwego ducha fair play. Wszyscy walczyli pięknie do samego końca, dając z siebie wszystko i godnie reprezentując nasz ośrodek! 
Z dumą gratulujemy osiągniętych sukcesów:
Mikołaj Makowski – I miejsce w biegu na 400 m
Oliwier Kubryń – II miejsce w biegu na 100 m
Mikołaj Makowski – II miejsce w rzucie piłką lekarską
Grzegorz Bajkowski – III miejsce w rzucie piłką lekarską
Ogromne brawa i słowa uznania kierujemy również do zawodników, którzy będąc pierwszy raz z wielkim zaangażowaniem reprezentowali naszą szkołę i pokazali prawdziwego sportowego ducha:
Bartosz Mańko
Jakub Gadomski
Alan Cimochowski
Michał Sidorowicz
Katarzyna Książek
Jesteśmy niezwykle dumni z każdego uczestnika. Dziękujemy za piękne emocje, sportową postawę i wspaniałą reprezentację naszej społeczności szkolnej. Brawo!
 

"Dyrektor jest tak dobry, jak zespół, którym kieruje."

7. maja 2026 roku był niezwykle ważnym dniem dla Pani Justyny Matelak. Bowiem nauczycielka uczestniczyła w rozmowie konkursowej na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Giżycku. Rozmowa przebiegła pomyślnie, zatem na „szefową” czeka druga kadencja zarządzania ośrodkiem.
Równie ważna, jak rozmowa, okazała się niespodzianka, jaką zgotowali kobiecie uczniowie i pracownicy SOSW w Giżycku. Po powrocie Pani Justyny z rozmowy konkursowej na stanowisko dyrektora szkoły, cała społeczność szkolna zgromadziła się w głównym holu budynku, aby okazać jej wsparcie, uznanie i radość z pomyślnie przebytego konkursu. Na Panią Justynę czekali uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Gdy przekroczyła próg szkoły, została przywitana gromkimi brawami, kwiatami oraz serdecznymi gratulacjami. Atmosfera była pełna wzruszenia, życzliwości i wspólnej dumy.
To wyjątkowe wydarzenie pokazało, jak ważna jest umiejętność cieszenia się sukcesem drugiego człowieka. W dzisiejszym świecie często skupiamy się przede wszystkim na własnych osiągnięciach zapominając, że prawdziwą wartością jest również wspieranie innych i dostrzeganie ich sukcesów. Społeczność szkolna udowodniła, że potrafi być razem nie tylko w codziennych obowiązkach, ale także w chwilach ważnych i radosnych dla innych osób. 
Wspólne oczekiwanie na Panią Justynę oraz spontaniczna reakcja po jej powrocie były piękną lekcją empatii, życzliwości i budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku. Uczniowie mogli zobaczyć, że sukces jednej osoby może stać się powodem do dumy i radości całej społeczności. Takie chwile integrują, uczą wrażliwości oraz pokazują, że warto wspierać innych i doceniać ich wysiłek oraz zaangażowanie. 
To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako przykład jedności, serdeczności i wspólnego przeżywania ważnych chwil.
 

Wiosenne prace ogrodnicze

W naszej szkole rozpoczęły się już wiosenne prace ogrodnicze. 
19 maja 2026 r. przygotowaliśmy szkolny ogródek do nowego sezonu — przekopaliśmy glebę, wykorzystaliśmy naturalny kompost i nawóz, posadziliśmy sadzonki pomidorów oraz posialiśmy nasiona warzyw. Teraz pozostaje dbać o uprawy i obserwować, jak nasz ogródek budzi się do życia.
 

Warsztaty rękodzielnicze i recyklingowe

7. maja 2026 r. nasi uczniowie wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu podczas dni otwartych ZUOK Spytkowo!
W ramach wyjazdu prowadzili warsztaty rękodzielnicze i recyklingowe dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku.
Była to doskonała okazja do dzielenia się wiedzą, umiejętnościami i kreatywnością, a także promowania postaw proekologicznych.
Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem prezentowali przygotowane działania, godnie reprezentując nasz Ośrodek.
Serdecznie dziękujemy Zakładowi Utylizacji Odpadów Komunalnych za współpracę, życzliwość oraz możliwość przeprowadzenia i udziału w tak wartościowych działaniach edukacyjnych.
Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za aktywny udział i wspaniałą atmosferę

Warszawa da się lubić

Cóż to była za przygoda! 14 maja 2026 r. swoje gościnne progi otworzyła przed nami stołeczna Warszawa. Uczniowie z klasy II-III a, ZE J i ZE C mieli dzień pełen wrażeń.
Najpierw wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, potem pojechaliśmy do Starego Miasta – tam spacer, pamiątki i lody. Trzecim punktem była wizyta w Sejmie, gdzie uczestniczyliśmy na żywo w obradach posłów.
Najwięcej emocji było jednak podczas wizyty w Ośrodku Produkcji Telewizyjnej TVP.
Dlaczego? Ponieważ mieliśmy niepowtarzalną okazję poznać plany zdjęciowe serialu Rodzinka.pl, zrobić zdjęcie z aktorami i podejrzeć, jak nagrywa się taki serial! Spotkaliśmy trzy znane artystki: Małgorzatę Kożuchowską, Agatę Kuleszę i Magdę Stużyńską, która pochodzi z Giżycka (!). Potem pokazano nam magazyny z kostiumami i hale, gdzie nagrywają duże programy typu Voice of Poland. Na koniec zagościliśmy w studiu Pytania na Śniadanie.
Wizyta w Sejmie i TVP stała się możliwa dzięki zaangażowaniu Pani Marty Kamińskiej – DZIĘKUJEMY!
Serdecznie podziękowania składamy również szkolnej Spółdzielni Uczniowskiej DUSIGROSZ za przygotowanie pięknych kubków.
To był bardzo wartościowy czas!
 

Kolejne warsztaty z pierwszej pomocy za nami!

W ramach programu „Mocni, pomocni!” ponownie (6. maja 2026 r.) mieliśmy przyjemność współpracować z Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych podczas zajęć przeprowadzonych w szkole. Dla części uczestników były to już kolejne spotkania w ramach naszych wspólnych działań, ale nie zabrakło również nowych uczestników, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w warsztaty.
Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli postępowanie w różnych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy – od krwawienia z nosa, przez zasłabnięcia, aż po utratę przytomności i nagłe zatrzymanie krążenia. 
Jak zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia związane z ewakuacją poszkodowanych, które uczą współpracy, odpowiedzialności i skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia.
Cieszy nas otwartość uczniów, ich aktywność oraz gotowość do udziału w kolejnych warsztatach i nowych wyzwaniach, które już wkrótce przed nami! 
Projekt „Mocni, pomocni!” jest współfinansowany ze środków PFRON w ramach programu „Moc Lokalnych Inicjatyw – edycja 2025”.
Operatorem programu jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa.