Dzień Edukacji Narodowej

14 października, jak co roku, w nieco zmniejszonym gronie, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu pasowano przedszkolaków i uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych uczniów Ośrodka. Nie zabrakło życzeń, niespodzianek i uścików. Tego dnia nagrodzono również pracowników obsługi i administracji, nauczycieli i pomoce nauczycieli. Młodzież, która wystąpiła tego dnia, głównie dla swoich nauczycieli, przygotowały do apelu Panie: Ewelina Andrzejczuk i Monika Bystrzycka.

Październik mięsiącem wiedzy o mutyzmie wybiórczym

Październik jest miesiącem wiedzy o mutyzmie wybiórczym, my również chcemy szerzyć wiedzę i pokazywać, że małymi krokami można pokonywać lęki, które nas ograniczają dlatego wzięliśmy udział w zabawie Fundacji Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja. Pozdrawiamy

Dzień Uśmiechu!

Dzisiaj, 7 października, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Uśmiechu! Były zawody w jedzeniu cytryny - rywalizowali ze sobą uczniowie i nauczyciele. Były wesołe zdjęcia, uśmiechy i mnóstwo radości! Działania zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski

Realizacja innowacji pedagogicznej "Klub Zawodowców" - zawód fotograf

W czwartkowy poranek (9 października), wraz z wychowawczynią Eweliną Andrzejczuk, Szkoła Przysposobiajaca do Pracy, w ramach innowacji KLUB ZAWODOWCÓW, poznała tajniki zawodu FOTOGRAF. Uczniowie mieli możliwość wywołać swoje zdjęcia, zobaczyć, na czym polega obróbka zdjęcia, poznać rozmiary zdjęcia i rodzaje papieru fotograficznego. Na koniec Panie zrobiły niespodziankę i zabrały uczniów do pomieszczenia, gdzie można zrobić zdjęcie do legitymacji czy dowodu osobistego. Michał i Zuzia mogli wykonać zdjęcia. Dziękujemy No to Foto za miłe przyjęcie i zdradzenie tajników pracy fotografa.

Realizacja innowacji pedagogicznej "Hortiterapia - cztery pory roku w ogrodzie"

Dziś, tj 7 pażdziernika, odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Hortiterapia - cztery pory roku w ogrodzie". Dzięki uprzejmości Mamy Adasia, która udostępniła Nam swoją działkę, mieliśmy możliwość posadzenia cebulek kwiatowych. Jeszcze raz za to dziękujem.

Z najmłodszymi o bezpieczeństwie i nie tylko

W naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej - Panią Natalią Paszkiewicz.

Świecili na niebiesko dla autyzmu!

Uczniowie SOSW, wraz z żołnierzami, zaświecili się na niebiesko dla autyzmu.
Uczniowie z naszej szkoły wraz z żołnierzami aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, biorąc udział w „V Marszobiegu dla autyzmu”.
Biegacze pokonali symboliczny dystans wzdłuż ścieżki wzgórza św. Brunona w Giżycku. Wydarzenie poprzedziła wspólna rozgrzewka w centrum miasta na pasażu.
W tegorocznej edycji imprezy frekwencja wyjątkowo dopisała. W wydarzeniu wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły, co stanowi rekord.
Bieg miał charakter ideowy, co oznacza, że nie liczyło się zwycięstwo, lecz nagłośnienie problemu osób z autyzmem. Poprzez udział w biegu uczniowie dali wyraz swojej solidarności dla osób z autyzmem.