W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się „Wojewódzki Konkurs Sportowe Koło Fortuny”.
Tego dnia gościliśmy zawodników z Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Ełku.
Wszyscy zawodnicy pokazali, że sport nie jest im obcy, ani w teorii, ani w praktyce!
Podczas sportowej imprezy towarzyszyli nam nasi niezawodni sportowi przyjaciele, którzy swoim pomocnym ramieniem czuwali nad bezpieczeństwem naszych sportowców.
Dziękujemy!
plut. Rafałowi Piątkowskiemu oraz kpr. Mateuszowi Nowickiemu z 41 Batalionu Obrony Pogranicza, a także uczniowi z Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku Michałowi Zielińskiemu za wsparcie sportowego wydarzenia. Z Wami to można zdobywać świat!
Wszystkim wielkie brawa!
>
>
Mikołajkowy Playback Show 2024
6 grudnia, odbyła się kolejna edycja naszej tradycyjnej imprezy – MIKOŁAJKOWEGO PLAYBACK SHOW! To było niesamowite przedpołudnie pełne talentu, śmiechu i radości! Uczniowie, wspólnie z nauczycielami, przygotowali fantastyczne występy, prezentując swoje wokalne i instrumentalne umiejętności. Każda klasa zachwyciła nas swoimi popisami! W trakcie wydarzenia towarzyszył nam … sam Święty Mikołaj! I oczywiście nie zapomniał o słodkich niespodziankach dla wszystkich uczniów! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę – te chwile pełne świątecznego ducha na długo zostaną w naszej pamięci!
>
>
Działalność Spółdzielni Uczniowskiej
Uczniowie zaangażowani w działalność Spółdzielni Uczniowskiej "Dusigrosz" cały czas doskonalą swoje praktyczne umiejętności w projektowaniu, wytwarzaniu i realizacji zamówień kubków! Za nami pierwsze większe zamówienia, tworzenia indywidualnych kubeczków,pakowanie ich. Sprawia nam to wiele radości i satysfakcji. Do końca listopada trwał projekt "Kreatywni i operatywni - zwiększenie atrakcyjności osób z niepełnosprawnością na rynku pracy poprzez działalność Spółdzielni Uczniowskiej "Dusigrosz" przy SOSW w Giżycku." realizowany przez Fundacja Masz Tę Moc Zadanie współfinansowane ze środków budżetowych Miasto Giżycko z wartością dofinansowania w kwocie 12 000zl.
>
>
Nagroda grupy tanecznej "Pasja"
Grupa taneczna „Pasja” na zasłużonym wyjeździe! Uczniowie odwiedzili majestatyczny zamek w Malborku, poznając jego historię i tajemnice. To wyjątkowa nagroda za ich ciężką pracę i zaangażowanie w zespole. Razem tworzymy niezapomniane wspomnienia!
>
>
Projekt "Między nami płetwonurkami i ratownikami"
W miniony czwartek (28.11.2024 r.), na zaproszenie Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych, udaliśmy się na podsumowanie projektu "Między nami płetwonurkami i ratownikami" do Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łupkach. Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna. Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować nabyte umiejętności w trakcie trwania projektu poprzez wzorowe udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po udanym pokazie uczniów odbył się konkurs w uciskaniu klatki piersiowej. Naszą społeczność szkolną reprezentowała pani dyrektor Justyna Matelak wraz z panią wicedyrektor Edytą Augustyniak, natomiast uczniów: Filip Kozłowski - Żołądek, Bartosz Bieluczyk, Wiktor Miłek, Natalia Białoń, Katarzyna Książek. Nieskromnie informujmy, że ekipa naszych pań zajęła I miejsce, a uczniowie II! Po wszystkich zmaganiach na sali gimnastycznej udaliśmy się na wspólny poczęstunek. Była to świetna okazja do integracji i kolejnego spotkania. Dziękujemy Podwodnik Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych. Dziękujemy również Małgorzata Czopińska - radna Rady Miejskiej w Giżycku za miłe towarzystwo.
>
>
Dogoterapia w naszej szkole
Badania pokazują,że kontakt z psem przynosi znaczące korzyści w redukcji poziomu stresu i lęku. Ale to nie wszystko! Obecność psa jest wspaniałą motywacją do rozwijania wszystkich kompetencji kluczowych My w ostatnim czasie kształcimy umiejętności matematyczne.
>
>
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne prace plastyczne - "Nocny motyl"
ZADANIE NA LISTOPAD w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne prace plastyczne - "NOCNY MOTYL" technika dekalkomanii. Poznaliśmy zaskakująca technikę malarską w której wiele zależy od przypadku – od niezliczonej liczby czynników, rodzaju odciskanego tworzywa, współczynnika tarcia materiału, od niewielkich, ledwo zauważalnych drgnięć dłoni artysty. Nigdy do końca nie wiedzieliśmy, jaki efekt odsłoni się nam wraz ze zdjęciem wierzchniej warstwy.