Zajęcia muzyczne w przedszkolu

Przedszkolaki z Grupy ,,Misie” uwielbiają zajęcia muzyczne. Muzyka stymuluje do aktywności poznawczej, wzbudza pozytywne emocje, łagodzi lęki i rozwija wyobraźnię twórczą.
     W tym tygodniu mówiliśmy o zwierzętach, które możemy spotkać w zoo. W zabawie muzycznej towarzyszyła nam zebra zrobiona ze skarpetki. Dzieci wskazywały części ciała pacynki i chętnie same nakładały ją sobie na ręce. Na koniec chłopcy, za aktywne uczestnictwo w zajęciach, mogli sami zagrać na ukulele.

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na

Wystawę ozdób wielkanocnych,

która odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2019 r.

Ozdoby będzie można obejrzeć w gablocie na parterze szkoły.

Jeśli ktoś z Państawabędzie zainteresowany zakupem upatrzonej ozdoby, będzie można to uczynić 5 kwietnia 2019 r. w godz.: 12:30 - 15:00. Zebrane pieniądze umożliwią dofinansowanie m.in. wycieczek dydaktycznych, w których Państwa dzieci chętnie uczestniczą.

Z poważaniem.

WYCIECZKA DO WARSZAWY Centrum Nauki Kopernik

27.02.2019 r. uczniowie  klasy IV, VII, VIII szkoły i III gimnazjum wraz z opiekunkami  udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy, którą zorganizowała pani Ewa Ostrowska. Wsparły ją w tym przedsięwzięciu panie Alicja Śmierska i Kinga Kaczmarska. Grupa liczyła 23 osoby: 20 uczniów oraz 3 nauczycielki. Wcześnie rano, bo o 4:50 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Po zjedzeniu obiadu w zaprzyjaźnionej już Restauracji Sphinx Polska udaliśmy się do Teatru Buffo na musical „Piotruś Pan”.

Oglądając musical „Piotruś Pan” na deskach Studio Buffo podziwialiśmy, jak ogromna musi to być frajda dla dzieciaków występujących w tym spektaklu, że mogą śpiewać, tańczyć, bawić się z Indianami na zaczarowanej wyspie i walczyć z piratami, ale przede wszystkim mogą fruwać! Dzieci, a raczej młodzi aktorzy latają nad sceną i nad widownią. Czy to nie brzmi jak bajka! Zachwyciła nas scenografia, czarodziejska wyspa, piracki statek, który „rozwala” ścianę teatru, wjeżdżając na scenę, bardzo podobali nam się również najmłodsi odtwórcy głównych ról. Byliśmy też pod wrażeniem układów choreograficznych – wspaniale zagrana rola córki indiańskiego wodza i Piotrusia Pana. W pierwszej scenie znakomicie zagrał i „zaszczekał” piękny golden, który właściwie tę scenę skradł swoim urokiem. „Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go należy do arcydzieł literatury wielo-, a co najmniej dwupokoleniowej. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Po wspaniałym spektaklu wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, ale najpierw na kolację zafundowaną nam przez McDonald's .

Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wszystko, co było zaplanowane. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

„Tango - upadek moralny współczesnego świata”

Dnia 11.03.2019 r. w SOSW mogliśmy obejrzeć dramat „Tango” Sławomira Mrożka   w wykonaniu młodzieżowego teatru Theatrum Mundi. Młodych aktorów zapowiedziała i przywitała uczennica klasy IV Wiktoria Kobryń. Theatrum Mundi to uczestnicy finałowego etapu Internetowego Przeglądu Teatru Telewizji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W rolę Artura wcielił się Adam Gulmantowicz, Eugeniusza – Szczepan Kowalik, Stomila – Bartosz Banasiewicz, Eugenii – Aleksandra Wojciul, Eleonory – Paulina Butkiewicz, Edka – Przemysław Woźnica, a Ali – Natalia Cudowska.

II Integracyjny Trening AIKIDO w Giżyckim Klubie

W dniu 25. 02. 2019 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Giżycku uczestniczyli w II Integracyjnym Treningu w Giżyckim Klubie Aikido.
Ideą spotkania była integracja dzieci niepełnosprawnych z ich pełnosprawnymi rówieśnikami.
Była to wspaniała okazja, aby móc obejrzeć i zmierzyć się z umiejętnościami technicznymi doświadczonych trenerów oraz kolegów z Klubu AIKIDO.
Zapraszamy na fotorelację!

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2019 r., w naszym Ośrodku, odbył się  apel z okazji  Narodowego  Dnia  Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. To  święto państwowe  upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.  Uczennice klasy trzeciej gimnazjum:  Magdalena Marta Bielińska, Emilia Czubińska, Patrycja Pędzich i Kinga Podeszwik  pod kierunkiem pani Alicji Śmierskiej zaprezentowały część  historii , która  odnosiła się do postaci, działań oraz tragicznego losu Żołnierzy Wyklętych. Treści przedstawiane przez uczennice były przeplatane utworami opiewającymi ich czyny w wykonaniu polskich raperów, Haliny Młynkowej i innych artystów. Uczciliśmy  pamięć tych, którzy po 1944 roku nie zgadzali się na sowietyzację kraju i komunistyczną władzę, płacąc za swoją postawę często najwyższą cenę.

Zawodowy Bal Karnawałowy

"Zawodowy Bal Karnawałowy" - pod takim hasłem 28 lutego 2019 r. odbył się bal, którym uczniowie SOSW w Giżycku pożegnali czas karnawałowych zabaw. Dzięki zaangażowaniu uczestników balu zabawy i konkursy przysporzyły wszystkim tam obecnym duuuużo radości.