WAŻNE

Zajęcia sportowe w ramach projektu "DAJ MI SZANSĘ"

Zajęcia sportowe finansowane realizowane w ramach projektu „DAJ MI SZANSĘ”


                W roku szkolnym 2018/2019 siedmiu zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych przy SOSW uczęszcza raz w tygodniu na zajęcia z bowlingu, które odbywają się na kręgielni „BOWLING PUB” na PASAŻU PORTOWYM. Zajęcia prowadzi nauczycielka wychowania fizycznego, pani Małgorzata Warakomska. Treningi są finansowane przez PFRON z projektu „Daj mi szansę”.

            Celem powyższych zajęć jest kształtowanie i podnoszenie poziomu ogólnych umiejętności ruchowych poprzez poznanie i udział w jednej z form aktywnego wypoczynku. Wspólna nauka i zabawa jest doskonałym sposobem na poznanie samego siebie oraz najbliższego otoczenia. Zajęcia rozwijają ogólną sprawność fizyczną i psychomotoryczną, utrwalają nawyki higieniczno – porządkowe oraz kształtują umiejętności właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

            Podczas zajęć na kręgielni nasi wychowankowie zapoznawali się z zasadami i przepisami gry w kręgle. Oswajają się z porażkami i sukcesami związanymi z trudem uczenia się i utrwalania nowych umiejętności. Wszyscy z niecierpliwością czekają na czwartkowe wyjścia do kręgielni.

            Dziękujemy właścicielom i pracownikom „BOWLING PUB” za udostępnienie nam obiektu oraz miłą i serdeczną atmosferę. Mamy wszyscy nadzieje, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli kontynuować i doskonalić naukę gry w kręgle.


 

Sadzenie drzewek połączone z edukacją przyrodniczo - leśną

  1. 03. 04. 2019 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego uczestniczyli w zajęciach terenowych w Lesie Miejskim w Giżycku.

W trakcie zajęć odbyło się sadzenie drzewek połączone z edukacją przyrodniczo – leśną. Po wykonanych obowiązkach był czas na zasłużony odpoczynek przy wspólnym ognisku.


 

Byliśmy na Jarmarku Wielakanocnym na Targowisku Miejskim w Giżycku

     Rodzice uczniów klasy D, kolejny raz, udowodnili, że są NIEZASTĄPIENI. Od rana w niedzielę, podczas Jarmarku Wielkanocnego na Targowisku Miejskim, opiekowali się stanowiskiem z ozdobim świątecznymi przygotowanymi wspólnie z dziećmi. Wiele osób doceniło nssze rękodzieło.
      Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę uczniowie kl. D wraz z rodzicami i wychowawczynią.


 

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę (obecnie 228) uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

W związku z tym wydarzeniem dnia 30.04.2019 roku odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. W akademii wzięła udział klasa III Gimnazjum wraz z wychowawcą Alicją Śmierską. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.

Myślę, że wszyscy zrozumieli, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Mam nadzieję, że to nasze spotkanie zachęciło zebranych do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Przypomnieliśmy sobie jakże ważne jest to wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie        i nie buduje przyszłości. Pamiętajcie o tym.


 

Tworzymy świąteczne ozdoby

     Uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu, pod opieką Pani Marzeny Jankowskiej Lichacz oraz Moniki Czerep, mieli dziś okazję odwiedzić Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rynie. Udało nam się zwiedzić obie placówki, poznać mieszkańców, wymienić się informacjami. Dzięki ogromnej serdeczności pracowników, przy dźwiękach gitary, tworzyliśmy ozdoby świąteczne, które zabraliśmy do swoich domów. Był też czas na ciasto, herbatę i wspólne rozmowy. Cenimy sobie bardzo takie okazje do integracji międzypokoleniowej i serdecznie dziękujemy Pani Basi Nowosielskiej za zaproszenie!


 

Katyń. Ocalić od zapomnienia ...

      Dnia 2 kwietnia 2019r. w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury odbył się uroczysty apel ,,Katyń. Ocalić od zapomnienia”, zorganizowany w ramach realizowanego w SOSW w Giżycku programu ,,100 lat Niepodległej”.
      Na zaproszenie uczniów naszego Ośrodka, Giżycko odwiedziła młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Wspólnie uczczono zbliżający się Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
      Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych szkół i odśpiewaniem hymnu. Następnie o zbrodni katyńskiej opowiedział zastępca dyrektora Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych p. Ryszard Należyty.
      Program artystyczny uczniów Szkoły noszącej zaszczytne imię Ofiar Katynia rozpoczął, mocnym akcentem, chór szkolny. Następnie łzy w oczach widowni wyciskały przejmujące wiersze i piosenki, fakty historyczne, fragmenty listów pisanych do najbliższych przez więźniów .
      Wzruszający występ w wykonaniu trzydziestoosobowej grupy został nagrodzony owacjami na stojąco i zapisał się w pamięci uczniów Ośrodka oraz zaproszonych na uroczystość uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im Chwały Oręża Polskiego w Giżycku.
      Dyrektor SOSW Katarzyna Rzeczycka podziękowała nauczycielom i młodzieży z Piątnicy za przyjazd i prezentację programu.
      Po uroczystości w GCK uczniowie SOSW zaprosili gości do swojej szkoły oraz do zwiedzania Giżycka. Dzięki uprzejmości p. Anny Pietkiel młodzież odwiedziła Wieżę Ciśnień. Goście odwiedzili też Twierdzę Boyen. Dziękujmy za wsparcie rzeczowe Ubojni Drobiu Henryk Górny, Delikatesom u Teresy, ZUOK Spytkowo i Biuru Promocji Urzędu Miejskiego. Stowarzyszeniu Aktywne Giżycko dziękujemy za wynajęcie sali w GCK, dzięki czemu widowisko będące niezwykłą lekcją patriotyzmu miało efektowną oprawę wizualną i akustyczną.
      Obchody Dnia Pamięci Ofiar Katynia zorganizowały Janina Andruszkiewicz i Elżbieta Kobielska


 

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

     Dnia 2 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Święto obchodzone jest corocznie i ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
      Budynek szkoły został ozdobiony lampami i zaświecił się na niebiesko. Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. W ten sposób cała nasza społeczność zidentyfikowała się z osobami dotkniętymi autyzmem.
      Specjalnie na ten dzień przedszkolaki przygotowały niebieskie balony, które wręczyli przechodniom spacerując giżyckimi ulicami. Na korytarzu szkolnym działała niebieska kawiarenka, gdzie można było zaopatrzyć się w niebieskie babeczki, galaretki i banany w niebieskiej czekoladzie.