WAŻNE

Byliśmy na Jarmarku Wielkanocnym na Targowisku Miejskim w Giżycku

     Rodzice uczniów klasy D, kolejny raz, udowodnili, że są NIEZASTĄPIENI. Od rana w niedzielę, podczas Jarmarku Wielkanocnego na Targowisku Miejskim, opiekowali się stanowiskiem z ozdobim świątecznymi przygotowanymi wspólnie z dziećmi. Wiele osób doceniło nssze rękodzieło.
      Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę uczniowie kl. D wraz z rodzicami i wychowawczynią.


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Klubu Rodziców JiM

     2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rodzice i opiekunowie prawni uczniów SOSW, zrzeszeni w Klubie Rodziców Fundacji JiM, wspólnie informowali lokalną społeczność o funkcjonowaniu osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wszystko odbywało się w przyjemnej atmosferze pięknego wiosennego dnia i wielu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Były konie, animatorzy zabaw, ścianka wspinaczkowa, motocykle i słodkie niebieskie bezy. Imprezę wsparło Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób O Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "SZANSA" i w związku z tym wzięli w niej udział nauczyciele i uczniowie SOSW w Giżycku.


 

Jubileusz 45-lecia SOSW w Giżycku

     Dnia 25.05.2016 roku obchodziliśmy 45-lecie istnienia naszej placówki. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. Efektami tej pracy były: pięknie udekorowana szkoła oraz fantastyczna gra młodych i tych nieco starszych aktorów, którzy przenieśli przybyłych na uroczystość gości w fantastyczny świat "Akademii Pana Kleksa".

     Nie zabrakło również wspomnień z minionych 45 lat skontrastowanych z obrazem współczesnego Ośrdka. Łza w oku pojawiła się u niejednego widza oglądającego film, przygotowany specjalnie na tę okazję, pt. "Cudowna Szkoła".

     Podczas uroczystości głos zabrała dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Giżycku - Pani Katarzyna Rzeczycka, która w swoim przemówieniu podkreśliła rolę marzeń, do których realizacji należy dążyć. Zwróciła uwagę na te, które już się spełniły, jak i te, które jeszcze czekają spełnienia. Z radością Pani Rzeczycka zaprezentowała zebranym utwór pt. "Nasza piosenka". Tekst i muzyka piosenki jest efektem pracy pracowników SOSW w Giżycku, a w jej nagraniu uczestniczyli również uczniowie Ośrodka. Nadzieja pojawiła się w jej głosie, gdy mówiła o planach na przyszłość - placu zabaw dla najmłodszych, siłowni zewnętrznej, boisku i sali gimnastycznej dla starszych podopiecznych Ośrodka.

     Jubileusz 45-lecia to także doskonała okazja, by docenić pracę nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. W związku z tym dyrektor SOSW w Giżycku nagrodziła tych najbardziej zaangażowanych i pracowitych.

       Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, którzy na ręce Pani dyrektor składali życzenia i drobne upominki. Niemal każdy deklarował swoje poparcie dla działań SOSW w Giżycku oraz z zachwytem mówił o pracy w tak znamienitej placówce. Największe jednak wrażenie na zebranych zrobiła Pani Genowefa Potocka, pierwsza nauczycielka klas specjalnych, która swoją pracę rozpoczęła w 1966 roku. To był ogromny zaszczyt poznać tę kobietę i zobaczyć radość na jej twarzy związaną z przybyciem do szkoły.

      Tak ogromne przedsięwzięcie wymagało wielkiego nakładu pracy całej społeczności szkolnej oraz sporego wkładu finansowego. Duże wsparcie okazli nam: Skład Budowlany "Major" S. C., Firma Handlowa "TĘCZA", Hurtownia Kwiatów "Paula", Hurtownia art. sanitarno - instalacyjnych. Santechnika, Centrum Ogrodnicze "Marka".

Za tę pomoc serdecznie dziękujemy.

    

 

http://radio5.com.pl/45-lecie-sos-w/


 

Aktywność KR JiM

autyzm