WAŻNE

W dniach 7 -10.11.2002 w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbył się V Ogólnopolski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych.


Województwo warmińsko - mazurskie reprezentowało siedem wspaniałych zawodniczek z sekcji "Olimpiad Specjalnych" przy SOSW w Giżycku.. Dziewczęta startujące w zawodach, przygotowywane przez Panią Janinę Andruszkiewicz i Panią Dorotę Szczęsną, to: Marta Wróblewska, Kamila Domitrz, Justyna Wilamowicz, Anna Jaremko, Marzena Zdanewicz i Jola Pieńczykowska. W maju b.r. zwyciężyły one w II Regionalnym Mityngu Gimnastycznym.


Zawodniczki startowały w trzech konkurencjach: ćwiczeniach wolnych, skokach gimnastycznych i układzie na równoważni. Zgodnie z regulaminem Olimpiad Specjalnych każda z zawodniczek ćwiczyła w grupie startowej odpowiadającej jej wiekowi i możliwościom psychofizycznym.


Imponujący dorobek medalowy (4 złote, 2 srebrne, 6 brązowych) wynagrodził dziewczętom długie, systematyczne, trudne ćwiczenia. Honorata Komoń, uczennica naszej szkoły zdobywając 2 złote medale uzyskała szansę na znalezienie się w reprezentacji Polski na XI Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Irlandii w 2003.

d1 d2

Swoje możliwości wspaniale zaprezentowała uczennicaHonorata Komoń w układzie dowolnym.

Medalista olimpijski Leszek Blanik bardzo chętnie pozował do zdjęcia z naszymi zawodniczkami.
d3 d5
Lata ciężkich, mozolnych treningów owocują podczas występów na równoważni wspaniała Marta Wróblewska.  
d4  
Po zawodach poznawaliśmy uroki starego Gdańska.  

  1. W dniach 7 -10.11.2002 w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbył się V Ogólnopolski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych.
  2. W dniach 11-12 listopada 2002 grupa naszych uczniów odwiedziła Kaliningrad.
  3. II Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny.
  4. IV Wojewódzki Konkurs Matematyczny w Elblągu.
  5. Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Szkół - Manewry Kulturalne - 2003
  6. XXII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Szkół i Ośrodków Specjalnych Bartoszyce 2003.
  7. XIII Ogólnopolski Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku.