WAŻNE

KONKURS HISTORYCZNY W SOSW w Giżycku

 

konkurs_historyczny_2012_7Dnia 17.04.2012r.. o godzinie 9:00 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku odbył się kolejny, szósty Wojewódzki Konkurs Historyczny dla Gimnazjum i Szkoły Zawodowej. Organizatorem w/w konkursu jest  p. Alicja Śmierska. Każdego roku dzielnie wspiera ją pani Anna Przełomiec.

W konkursie udział wzięło 23 uczniów z ośmiu Ośrodków - Gołdapi, Łupek, Olecka, Szczytna, Mrągowa, Bartoszyc, Iławy  i Giżycka.

Tematem tegorocznych zmagań historycznych były „Starożytne igrzyska olimpijskie”. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Uczestnicy konkursu w I etapie mieli do rozwiązania test składający się z 21 zadań. Były wśród nich zadania wielokrotnego wyboru jak również zadania otwarte.

W II etapie, tradycyjnie już na konkursowiczów czekały gry dydaktyczne – Prawda/Fałsz oraz Gra Bingo – jest to bardzo ulubiona część zmagań konkursowych.  Zarówno w I  jak i w II etapie konkursu   trzeba było wykazać się solidną, usystematyzowaną  wiedzą historyczną.

Czytaj więcej: Konkurs historyczny 2012

 

Informacja o XI Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym

ortozgadula_2012_228 marca 2012 roku po raz kolejny, tj. jedenasty, zorganizowaliśmy Wojewódzki Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny ORTO-ZGADULA.

Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy mają możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i wziąć udział w sportowej rywalizacji. Uczestnicy nie piszą dyktanda, tylko rozwiązują różnorodne zadania testowe w ciągu godziny.

Czytaj więcej: Ortozgadula 2012

 

Odwołanie Przeglądu Spektakli Profilaktycznych

 

Szanowni Państwo,
w związku ze zgłoszeniem mniejszej niż minimalna ilość zespołów (Regulamin I Wojewódzkiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych - Postanowienia końcowe, pkt. 3 "Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania konkursu w przypadku zgłoszenia się mniejszej niż minimalnej liczby, tj. 5 zespołów"), z przykrością informujemy o odwołaniu I Wojewódzkiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, który miał odbyć się w środę, 18 kwietnia.
Jednocześnie żywimy nadzieję, że w przyszłym roku nasza oferta zainteresuje większe grono i spotkamy się w Giżycku.
Będziemy pamiętali o GRUPACH TEATRALNYCH działających przy Waszym Ośrodku!
Pozdrawiamy
Katarzyna Miciukiewicz (501818310)
Monika Pouch (694202600)
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
im. Jana Brzechwy
w Giżycku
ul. Białostocka 3
11 - 500 Giżycko

 

Kiermasz Wielkanocny


kiermasz_wielkanocny_2012Jak to się dzieje co roku przed świętami wielkanocnymi; 23 marca przybyli do naszego Ośrodka wielbiciele „świątecznych wyrobów" naszych wychowanków.
Atmosfera była wspaniała!!!!! A nam - organizatorom było przemiło widząc tylu odwiedzających nasz kiermasz. D Z I Ę K U J E M Y !
Nie zapomnijcie o nas przed Bożym Narodzeniem... usmiech

Zdjęcia z kiermaszu w szkolnej galerii.

 

Projekt Polska - Litwa


projekt_Polska_LitwaW roku szkolnym 2011/2012 uczniowie naszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej biorą udział w projekcie unijnym pt.: „Edukacja zawodowa w rejonie transgranicznym podstawą rozwoju przedsiębiorczości" . W ramach w/w projektu w dniach 15 - 17 listopada 2011 roku Renata Frydrycy i Alicja Gil uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką p.wicedyrektor Katarzyny Rzeczyckiej uczestniczyły w wyjeździe do miejscowości Alytus na Litwie. Nasza grupa wraz z grupą litewską przygotowywała informacje na temat firmy budowlanej ,,Ceslav ir kompanija".
Czytaj więcej: Projekt Polska - Litwa