WAŻNE

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne "Włóczykije"

Obóz kondycyjno - rehabilitacyjny w Tatrach

10 czerwca 2024 r., o świcie …, kiedy wszyscy jeszcze śpią, uczniowie naszej szkoły wyruszyli w 12- godzinną podróż do Zaaakoopanegoo na obóz rehabilitacyjno - kondycyjny!


Podczas wyjazdu doskonalili wiele umiejętności:

Po pierwsze SAMODZIELNOŚĆ!!
- Samodzielność jest gotowością do podejmowania zadań opartych na osobistej aktywności, a jej źródłem jest wola działania i akceptacja celu. Samodzielność jest potrzebą rozwojową każdego ucznia!
- Podczas minionego obozu uczniowie uskuteczniali treningi samodzielności, które dotyczyły ćwiczeń zaradności samoobsługowej.
- Bo trening czyni MISTRZA!

Po drugie RELAKS, RESET i ODPOCZYNEK!!
- Nieeee samą nauką człowiek żyje!!
- Z doświadczenia wiemy, że nasi uczniowie są zmęczeni po ciężkim roku szkolnym i masie nauki, że w wakacje marzą tylko o tym, aby odpoczywać bez stresu i nauki. Czysty relaks.
- Dlatego też w trakcie obozu znaleźliśmy chwilę na błogi, ale aktywny odpoczynek!

Po trzecie KONDYCJA, KONDYCJA i KONDYCJA!!
- Kondycja, zwinność, zaradność, walory charakteru – głównie nad tymi atutami pracowaliśmy podczas obozu kondycyjno - rehabilitacyjnego w Zakopanem.
- Ideą obozu był zdrowy ruch i mnóstwo motywacji! Dodatkowym atutem było środowisko górskie, piękne widoki, świeże powietrze i znakomity teren do poprawy kondycji.
- Podczas wędrówek pieszych pogoda potrafiła kilkakrotnie zaskoczyć zachmurzeniem, deszczem, ulewą oraz słońcem. Uczniowie wiedzieli, że wszystkie punkty programu będą realizowane niezależnie od pogody i trzeba dzielnie mierzyć się z przeciwnościami!

Obóz nie był łatwy. Nieplanowe drzemki też się zdarzały. Pełno potu i wysiłku. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy daliśmy radę!

Opiekunkami grupy były Panie: B. Jasudowicz, A. Tunkiewicz i M. Matusiewicz.


Nauczyciel Kraju Ojczystego

10 października 2023 r., podczas uroczystości Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, tytuł „Nauczyciela Kraju Ojczystego” otrzymała Pani Beata Jasudowicz, która poprzez wieloletnie zaangażowanie zasłużyła się w działalności turystyczno - krajoznawczej na rzecz dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Brzechwy w Giżycku .
Dyrektor Generalny MEiN Sławomir Adamiec wziął udział w uroczystości oraz wręczył odznaczenia. Spotkanie odbyło się w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki.


 

Wyprawa w Tatry

8 czerwca 2021 r.

Godz. 20.00 - meldujemy się w Zakopanem!

Mamy za sobą 880 przejechanych kilometrów! Obóz rehabilitacyjno-kondycyjny czas zacząć Pogoda piękna Zmęczeni podróżą udajemy się do schroniska. Czas na regenerację Przed nami intensywny czas wędrówki szlakami górskimi

9 czerwca 2021 r.

Pozdrawiamy z Gęsiej Szyji

10 czerwca 2021 r.

Dzisiaj Kasprowy Wierch Jak to w górach pogoda zmienna, ale wszyscy daliśmy radę! Z uśmiechem na twarzy, zmagaliśmy się ze śniegiem i pomaszerowaliśmy do Murowańca Dajemy radę!

11 czerwca 2021 r.

Meldujemy się na Gubałówce

12 czerwca 2021 r.

Piątkowa wyprawa na Dolinę Kościeliską oraz Wąwóz Kraków wymagała od młodych turystów sporo wysiłku, bo pokonany dystans budzi zachwyt, a przecudne górskie widoki zrekompensowały duży wysiłek. Wraz z upływem kilometrów trasa robiła się przyjemniejsza W drodze do schroniska podziwialiśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach


Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 z przytupem

Nie ma to, jak dobrze zacząć rok szkolny!
Wiedzą o tym i nauczyciele, uczniowie, no i oczywiście rodzice, na których często możemy liczyć.
Nowy rok szkolny właśnie się rozpoczyna, więc to najlepszy moment na to, aby napełnić głowy świetnymi pomysłami. Jakimi?
A no chociażby obozem rehabilitacyjno - kondycyjnym w Tatrach Wysokich!
Bo nic tak nie integruje, jak wspólny i aktywnie spędzony czas. Szkoła to nie tylko sala lekcyjna i ławki!
Program wycieczki był bardzo ciekawy i udało się zwiedzić wiele wspaniałych miejsc: Kasprowy Wierch, Dolina Kościeliska, Jaskinia Mroźna, Miasto Zakopane, uczestniczyliśmy również we wspaniałych warsztatach w Bacówka Zakopiańczyk
Aaa to wszystko towarzyszyło naszym uczniom podczas pobytu w Zakopanem.
Doświadczanie przyrody, w połączeniu z aktywnością, doskonaleniem umiejętności samoobsługowych, wieczornymi pogawędkami, wspólnym kibicowaniem i zwyczajnymi zabawami to recepta na bardzo dobry rok szkolny!


 

Wyjazd w Góry Stołowe

     W pierwszym tygodniu czerwca 2019 r. grupa uczniów zapisanych do SKKT ,,Włóczykije" działającego przy ośrodku brała udział w pieszym rajdzie po Górach Stołowych. Po długiej trwającej prawie dobę podróży uczestnicy dotarli do Radkowa. Pierwszego dnia odbyli pieszą wyprawę na Radkowskie Skały, nagrodą były przepięknie widoki z Radkowskich Bastionów. Każdego dnia dzielni wędrowcy przez całe dnie przemierzali górskie szlaki zdobyli najwyższy szczyt Szczeliniec, błądzili po Błędnych Skałach, podziwiali fantastyczne formy skalne i labirynty w Skalnym Mieście - Adrspach w Czechach. Dużą atrakcją było zwiedzanie kopalni węgla w Nowej Rudzie, gdzie kilkakrotnie spotkali ducha Skarbnika oraz poznali ciężką pracę górników. Na zakończenie w drodze powrotnej zwiedzili miasto Kłodzko. Organizację rajdu wspomógł oddział PTTK ,, Wielkie Jeziora Mazurskie", organizatorem była p. Beata Jasudowicz wraz z opiekunami p. Agnieszką Krajewską i p. Witoldem Pacześniakiem.