WAŻNE

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne "Włóczykije"

Rajd pieszy SKKT "Włóczykije" i warsztaty SU

W dniach 11-12.09.2017 r. uczniowie, wraz z opiekunami p. Beatą Jasudowicz, p. Agnieszką Krajewską i p. Witoldem Pacześniakiem, uczestniczyli w rajdzie pieszym połączonym z warsztatami Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy wczesnym rankiem dojechali do ośrodka ,,Zofiówka” w Rynie. Wszyscy brali aktywny udział w zabawach integracyjnych, rajdzie po okolicach Rynu. Dużą atrakcją było zwiedzanie zamku w Rynie z przewodnikiem. Pomimo niesprzyjającej pogody udało się zorganizować ognisko. Wieczorem odbyła się dyskoteka, nikt nie chciał schodzić z parkietu i mimo ciszy nocnej zabawom nie było końca. Następnego dnia odbyły się warsztaty członków SU, na których przeanalizowano pracę w minionym roku szkolnym oraz zaplanowano działania na bieżący rok. Dokonano również podziału obowiązków członków SU.


 

Rajd pieszy SKKT "Włóczykije"

W dniach 05.06.-1006.2017r. członkowie i sympatycy SKKT ,, Włóczykije” wyruszyli na kolejny rajd pieszy po górach, tym razem zachwycaliśmy się Pieninami. Pierwszego dnia wyruszyliśmy w trasę aby zdobyć najwyższy szczyt Pienin – Wysoka 1052m n.p.m. Czekała nas miła niespodzianka bo na początku wędrówki na górę Palenice wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Po wielu trudach bo było kilka stromych kamienistych podejść, a kamienie były śliskie, zdobyliśmy szczyt. Idąc dalej podziwialiśmy piękno wąwozu Homole. Kolejny dzień był trochę mniej wyczerpujący bo płynęliśmy Dunajcem na tratwach a flisacy opowiedzieli nam wiele ciekawych informacji o Pienińskim Parku Narodowym. Mogliśmy tez podziwiać miejscowość Szczawnica idąc promenadą wzdłuż potoku Grajcarek oraz korzystając z pijalni wód źródlanych. Postanowiliśmy też zdobyć szczyt Trzy Korony- Okrąglica najwyższy szczyt Pienin Środkowych. Wielu z nas bardzo bało się wejść na szczyt ale widok z góry wynagrodził wszystkie trudy. Wieczorami graliśmy w różne gry, zabawy integrujące nas, śpiewaliśmy piosenki przy ognisku i dźwiękach gitary. Ostatni dzień spędziliśmy zwiedzając Karków oraz oglądając film w kinie. Wróciliśmy do domów zmęczeni ale pełni nowych doświadczeń i przeżyć. Za rok planujemy już kolejną wyprawę !!!


 

Rajd pieszy do Nowego Harszu - 24-25.09.2015

W dniach 24 - 25.09.2015 r. grupa uczniów należących do SKKT ,,Włóczykije", działającym przy SOSW w Giżycku, uczestniczyła w rajdzie pieszym do Nowego Harszu. Uczniowie wyruszyli z Ogonek, po drodze podziwiali uroki okolicznych lasów i jezior: Święcajty, Lemięt, Harsz i Dargin. Stwierdzili, iż faktycznie mieszkamy w Krainie Tysiąca Jezior. Po przybyciu na miejsce mogli podziwiać piękne Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Melnik" i jego okolice. Nie zabrakło tam gier i zabaw na świeżym powietrzu, podchodów, ogniska, śpiewu przy dźwiękach gitary. Nikomu nie chciało się wracać do Giżycka. „Następny rajd musi być dłuższy!” - stwierdzili uczestnicy.

W drodze powrotnej czekała na nas niespodzianka - soki ze świeżych owoców i muffinki, które przygotowoli rodzice jednego z uczestników rajdu.

Opiekunami rajdu były Panie: Beata Jasudowicz i Agnieszka Krajewska oraz Pan Witold Pacześniak. Rajd był współfinansowany przez oddział PTTK Wielkie Jeziora Mazurskie.


 

Rajd pieszy w Karkonosze

     W dniach 6-11.06.2016 piętnastoosobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli: p. Beaty Jasudowicz, p. Witolda Pacześniaka i p. Emanuela Zemana wzięła udział w rajdzie pieszym po Karkonoszach. Po 15 godzinnej podróży "Włóczykije" dotarli do schroniska "Liczyrzepa" w Karpaczu. Drugi dzień wyprawy to wyjazd do Pragi i zwiedzanie jej najważniejszych zabytków. Trzeci dzień to oglądanie świątyni Wang i przemarsz do schroniska "Samotnia", by po noclegu udać się na zdobywanie najwyższego szczytu Karkonoszy - Śnieżki. Z dumą informujemy, że wszystkim uczniom udała się ta sztuka:) Powrót przez Czeskie Karkonosze ukoronował ten pełen wrażeń dzień. Piątek to przejście z bagażami do Karpacza, skąd autobusem przejechaliśmy do Jeleniej Góry. Zwiedzanie starówki i pyszne pierogi w pierogarni "Gitarą i Piórem" to ostatni akord tegorocznej wyprawy. Po 16 godzinach jazdy, zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do domów. Już planujemy kolejną podróż, a tymczasem zapraszamy na fotorelację


 

"Włóczykije" w Tatrach

 

W dniach 8-13 czerwca 2015 roku członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego, działającego przy SOSW w Giżycku, przebywali w Tatrach. „Włóczykije” dotarli do Zakopanego po niemal 12 godzinach jazdy pociągami.

Kolejne dni to ciągłe wspinaczki i zejścia ze szczytów gór. Pogoda nie zawsze sprzyjała górskim wędrówkom, ale na naszych uczniów nie ma mocnych. Dzielnie szli zgodnie z planem podróżny. Morskie Oko przywitało ich burzą, deszczem i gradem, ale Dolina Kościeliska i Mroźna Jaskinia tonęły już w blasku promieni słonecznych. Najtrudniejszym etapem tegorocznego rajdu okazało się wejście (a następnie zejście) na Kasprowy Wierch. Trochę mglisty i mroczny szczyt został jednak zdobyty, a duma rozpierała młodych podróżników.

Ostatniego dnia grupa udała się na Gubałówkę, stamtąd zaś ulicą Krupówki dotarła do Muzeum Tatrzańskiego. Wisienką na torcie okzał się przepiękny, monumentalny Kraków.

Sześciodniowa wycieczka dostarczyła młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń oraz była sprawdzianem siły, dyscypliny i wytrwałości.

Opiekunami „Włóczykijów” byli: Pani Beata Jasudowicz oraz Panowie - Emanuel Zeman i Witold Pacześniak.