WAŻNE

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne "Włóczykije"

Wyjazd w Góry Stołowe

     W pierwszym tygodniu czerwca 2019 r. grupa uczniów zapisanych do SKKT ,,Włóczykije" działającego przy ośrodku brała udział w pieszym rajdzie po Górach Stołowych. Po długiej trwającej prawie dobę podróży uczestnicy dotarli do Radkowa. Pierwszego dnia odbyli pieszą wyprawę na Radkowskie Skały, nagrodą były przepięknie widoki z Radkowskich Bastionów. Każdego dnia dzielni wędrowcy przez całe dnie przemierzali górskie szlaki zdobyli najwyższy szczyt Szczeliniec, błądzili po Błędnych Skałach, podziwiali fantastyczne formy skalne i labirynty w Skalnym Mieście - Adrspach w Czechach. Dużą atrakcją było zwiedzanie kopalni węgla w Nowej Rudzie, gdzie kilkakrotnie spotkali ducha Skarbnika oraz poznali ciężką pracę górników. Na zakończenie w drodze powrotnej zwiedzili miasto Kłodzko. Organizację rajdu wspomógł oddział PTTK ,, Wielkie Jeziora Mazurskie", organizatorem była p. Beata Jasudowicz wraz z opiekunami p. Agnieszką Krajewską i p. Witoldem Pacześniakiem.


 

Rajd pieszy po Suwalszczyźnie

     W dniach 23.09- 25.09.2019r. grupa uczniów należących do SKKT,,Włóczkije" oraz Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w rajdzie pieszym po Suwalszczyźnie oraz warsztatach SU. Po wielu przesiadkach dotarła do Jeleniewa miejscowości położonej za Suwałkami. Pierwszego dnia uczestnicy analizowali pracę samorządu w poprzednim roku szkolnym oraz brali udział w wielu grach integrujących grupę. Wieczorem było ognisko, pieczenie kiełbasek i śpiewanie piosenek. Następnego dnia przemierzyli szlakami turystycznymi głaziwisko Rutka, dolinę rzeki Czarnej Hańczy, Turtul aż dotarli do najgłębszego jeziora w Polsce - Hańczy. Pomimo zmęczenia po długiej przebytej trasie udało się również zaplanować pracę samorządu na bieżący rok szkolny. Opiekunami i organizatorami wyprawy byli p. Beata Jasudowicz, p. Agnieszka Krajewska, p.Witold Pacześniak przy wsparciu oddziału PTTK ,, Wielkie Jeziora Mazurskie".Uroki Bieszczad

      W dniach 04.06.2018 r.- 09.06.2018 r. grupa uczniów, należąca do SKKT ,,Włóczykije”, po raz kolejny brała udział w rajdzie pieszym. Tym razem podziwiała uroki Bieszczad. Uczniowie zdobyli najwyższy szczyt Tarnicę oraz Małą Rawkę i Wielką Rawkę. Ostatniego dnia zachwyciła ich Połonina Caryńska. Pogoda sprzyjała, więc wszystkie zamierzone cele zostały osiągnięte. Wieczorami czas spędzali również aktywnie uczestnicząc w grach i zabawach. Opiekunami grupy byli: Beta Jasudowicz, Witold Pacześniak, Emanuel Zeman.


 

Trasa tegorocznej wyprawy TRAPERSÓW wiodła szlakiem wrocławskich krasnali. Długa droga pociągiem i nie zawsze sprzyjająca spacerom pogoda nie zniechęciła nas. Krasnali poszukiwaliśmy wszędzie... Na dworcu, ulicach, placach, w parkach i ogrodach, również w ogrodzie zoologicznym i botanicznym, a także galeriach handlowych i przy fontannach. Prócz uroczych krasnali nie zabrakło Krasnala Pomagajka i jego pomocników. Czasem pomagali nam inni - mieszkańcy Wrocławia, jednak przede wszystkim mogliśmy liczyć na siebie nawzajem.


 

Rajd pieszy SKKT "Włóczykije" i warsztaty SU

W dniach 11-12.09.2017 r. uczniowie, wraz z opiekunami p. Beatą Jasudowicz, p. Agnieszką Krajewską i p. Witoldem Pacześniakiem, uczestniczyli w rajdzie pieszym połączonym z warsztatami Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy wczesnym rankiem dojechali do ośrodka ,,Zofiówka” w Rynie. Wszyscy brali aktywny udział w zabawach integracyjnych, rajdzie po okolicach Rynu. Dużą atrakcją było zwiedzanie zamku w Rynie z przewodnikiem. Pomimo niesprzyjającej pogody udało się zorganizować ognisko. Wieczorem odbyła się dyskoteka, nikt nie chciał schodzić z parkietu i mimo ciszy nocnej zabawom nie było końca. Następnego dnia odbyły się warsztaty członków SU, na których przeanalizowano pracę w minionym roku szkolnym oraz zaplanowano działania na bieżący rok. Dokonano również podziału obowiązków członków SU.