WAŻNE

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne "Włóczykije"

Nauczyciel Kraju Ojczystego

10 października 2023 r., podczas uroczystości Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, tytuł „Nauczyciela Kraju Ojczystego” otrzymała Pani Beata Jasudowicz, która poprzez wieloletnie zaangażowanie zasłużyła się w działalności turystyczno - krajoznawczej na rzecz dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Brzechwy w Giżycku .
Dyrektor Generalny MEiN Sławomir Adamiec wziął udział w uroczystości oraz wręczył odznaczenia. Spotkanie odbyło się w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki.


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 z przytupem

Nie ma to, jak dobrze zacząć rok szkolny!
Wiedzą o tym i nauczyciele, uczniowie, no i oczywiście rodzice, na których często możemy liczyć.
Nowy rok szkolny właśnie się rozpoczyna, więc to najlepszy moment na to, aby napełnić głowy świetnymi pomysłami. Jakimi?
A no chociażby obozem rehabilitacyjno - kondycyjnym w Tatrach Wysokich!
Bo nic tak nie integruje, jak wspólny i aktywnie spędzony czas. Szkoła to nie tylko sala lekcyjna i ławki!
Program wycieczki był bardzo ciekawy i udało się zwiedzić wiele wspaniałych miejsc: Kasprowy Wierch, Dolina Kościeliska, Jaskinia Mroźna, Miasto Zakopane, uczestniczyliśmy również we wspaniałych warsztatach w Bacówka Zakopiańczyk
Aaa to wszystko towarzyszyło naszym uczniom podczas pobytu w Zakopanem.
Doświadczanie przyrody, w połączeniu z aktywnością, doskonaleniem umiejętności samoobsługowych, wieczornymi pogawędkami, wspólnym kibicowaniem i zwyczajnymi zabawami to recepta na bardzo dobry rok szkolny!


 

Wyjazd w Góry Stołowe

     W pierwszym tygodniu czerwca 2019 r. grupa uczniów zapisanych do SKKT ,,Włóczykije" działającego przy ośrodku brała udział w pieszym rajdzie po Górach Stołowych. Po długiej trwającej prawie dobę podróży uczestnicy dotarli do Radkowa. Pierwszego dnia odbyli pieszą wyprawę na Radkowskie Skały, nagrodą były przepięknie widoki z Radkowskich Bastionów. Każdego dnia dzielni wędrowcy przez całe dnie przemierzali górskie szlaki zdobyli najwyższy szczyt Szczeliniec, błądzili po Błędnych Skałach, podziwiali fantastyczne formy skalne i labirynty w Skalnym Mieście - Adrspach w Czechach. Dużą atrakcją było zwiedzanie kopalni węgla w Nowej Rudzie, gdzie kilkakrotnie spotkali ducha Skarbnika oraz poznali ciężką pracę górników. Na zakończenie w drodze powrotnej zwiedzili miasto Kłodzko. Organizację rajdu wspomógł oddział PTTK ,, Wielkie Jeziora Mazurskie", organizatorem była p. Beata Jasudowicz wraz z opiekunami p. Agnieszką Krajewską i p. Witoldem Pacześniakiem.


 

Wyprawa w Tatry

8 czerwca 2021 r.

Godz. 20.00 - meldujemy się w Zakopanem!

Mamy za sobą 880 przejechanych kilometrów! Obóz rehabilitacyjno-kondycyjny czas zacząć Pogoda piękna Zmęczeni podróżą udajemy się do schroniska. Czas na regenerację Przed nami intensywny czas wędrówki szlakami górskimi

9 czerwca 2021 r.

Pozdrawiamy z Gęsiej Szyji

10 czerwca 2021 r.

Dzisiaj Kasprowy Wierch Jak to w górach pogoda zmienna, ale wszyscy daliśmy radę! Z uśmiechem na twarzy, zmagaliśmy się ze śniegiem i pomaszerowaliśmy do Murowańca Dajemy radę!

11 czerwca 2021 r.

Meldujemy się na Gubałówce

12 czerwca 2021 r.

Piątkowa wyprawa na Dolinę Kościeliską oraz Wąwóz Kraków wymagała od młodych turystów sporo wysiłku, bo pokonany dystans budzi zachwyt, a przecudne górskie widoki zrekompensowały duży wysiłek. Wraz z upływem kilometrów trasa robiła się przyjemniejsza W drodze do schroniska podziwialiśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach


Rajd pieszy po Suwalszczyźnie

     W dniach 23.09- 25.09.2019r. grupa uczniów należących do SKKT,,Włóczkije" oraz Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w rajdzie pieszym po Suwalszczyźnie oraz warsztatach SU. Po wielu przesiadkach dotarła do Jeleniewa miejscowości położonej za Suwałkami. Pierwszego dnia uczestnicy analizowali pracę samorządu w poprzednim roku szkolnym oraz brali udział w wielu grach integrujących grupę. Wieczorem było ognisko, pieczenie kiełbasek i śpiewanie piosenek. Następnego dnia przemierzyli szlakami turystycznymi głaziwisko Rutka, dolinę rzeki Czarnej Hańczy, Turtul aż dotarli do najgłębszego jeziora w Polsce - Hańczy. Pomimo zmęczenia po długiej przebytej trasie udało się również zaplanować pracę samorządu na bieżący rok szkolny. Opiekunami i organizatorami wyprawy byli p. Beata Jasudowicz, p. Agnieszka Krajewska, p.Witold Pacześniak przy wsparciu oddziału PTTK ,, Wielkie Jeziora Mazurskie".